Siber Güvenlik Platformu ’14

Değerli Bilişimci;
Günümüzde sahip olduğumuz bilgi ve varlıkların çoğunu Dünyanın her tarafından ulaşabildiğimiz sanal ortam yardımıyla yönetiyor ve kullanıyoruz. Son yıllarda siber uzay olarak isimlendirilen sanal ortam, hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, sayısız tehditleri de beraberinde getirmektedir. Siber Güvenlik; bireysel veya kurumsal bilişimciler veya yöneticiler olarak hepimizin en temel problemlerinden biri olmaya adaydır. Dolayısıyla bu konuda olabildiğince çok bilgi sahibi olmamız ve olası tehditleri bilerek önlemler almamız hayati öneme sahiptir.
            İşte bu hedef doğrultusunda kurulan Kamu Siber Güvenlik Derneği, kuruluş amacına uygun olarak TSE ile birlikte Siber Güvenlik Platformu adı altında bir etkinlik düzenleyecektir. Siber güvenlik ile ilgili uzmanların görüşlerinin tartışılacağı panel ve seminerler ile bilgilendirmenin yapılacağı “Siber Güvenlikte İşbirliği” temalı Siber Güvenlik Platformunda sizleri de aramızda görmekten ve etkinliğimize yapacağınız katkılardan dolayı mutluluk duyacağız.

Siber Güvenlik Platformu

http://www.siberguvenlikplatformu.org
Etkinlik Tarihi

18 Aralık 2014 09:00-18:00 saatleri arası
Etkinliğin Gerçekleştirileceği Yer

Türk Standartları Enstitüsü Necatibey Cad. No:112 06100 Bakanlıklar / Ankara TÜRKİYE

Katılım Şartları

Platform, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.

Kayıtlar http://www.siberguvenlikplatformu.eventbrite.com adresi kullanılarak yapılmaktadır.
Platform Katılım Hedef Kitlesi

Bilişim teknolojileri ve Siber Güvenlik konularında çalışan uzmanlar, teknolojiyi geliştiren, güvenliği ve standartlaşmanın gereğine inanan bilişimciler, yazılım uzmanları, kamu ve özel sektör bilişim/siber güvenlik uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkes, kamu kurumlarından üst düzey yöneticiler ve teknoloji geliştirme birimlerinin temsilcileri.
Etkinlik

Bir gün sürecek etkinlikte, toplantı salonunda sunumlar, paneller, katılımcılara açık tartışmalar ve açık oturumlar ile bilgilendirme toplantıları ve fuaye alanında sponsor firmaların sunumları ve canlı demoları gerçekleştirilecektir.

Platform sonunda katılımcılar için hediye çekilişi yapılacaktır.

Düzenleyen Kuruluşlar

Türk Standardları Enstitüsü (http://www.tse.org.tr)

Kamu Siber Güvenlik Derneği (http://www.kamusgd.org.tr)