Siber Güvenlik Platformu VI

Değerli Bilişimci;

Günümüzde sahip olduğumuz bilgi ve varlıkların çoğunu Dünyanın her tarafından ulaşabildiğimiz sanal ortam yardımıyla yönetiyor ve kullanıyoruz. Son yıllarda siber uzay olarak isimlendirilen sanal ortam, hayatımızı kolaylaştırdığı gibi, sayısız tehditleri de beraberinde getirmektedir. Siber Güvenlik; bireysel veya kurumsal olarak hepimizin en temel problemlerinden biri olmaya adaydır. Dolayısıyla bu konuda olabildiğince çok bilgi sahibi olmamız ve olası tehditleri bilerek önlemler almamız hayati öneme sahiptir.
İşte bu amaç doğrultusunda kurulan ve “Siber Güvenlikte Güç Birliği” sloganıyla faaliyetlerini yürüten KAMU SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ bu yıl, SİBER GÜVENLİK PLATFORMU VI etkinliğini TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ ile birlikte 22-23 Kasım 2017’de Ankara’da düzenlemektedir.

Yapılacak etkinliğin ana teması “Bulut Bilişim Güvenliği” olup, etkinliğimizde “Dünya`da ve Türkiye`de Bulut Bilişimin kullanılabilirliği ve güvenliği konusunda şu anda mevcut teknolojik durum ve bu alanda kamu ve özel sektörde bulut bilişim alanında yapılacak çalışmalarda dikkat edilmesi gereken hususlar ve yaklaşımlar ” gibi birçok konu tartışılacaktır. Ayrıca siber güvenlik alanında en iyi doktora tezi ödülü verilecektir. Etkinliğin ikinci gününde bu yılın siber güvenlik ile ilgili eğitimler verilecektir.

Temamızla ilgili uzmanların görüşlerinin sunulacağı sunumlar serisiyle birlikte Bulut Bilişim Güvenliği konusunun tartışılacağı panelde sizleri de aramızda görmekten ve etkinliğimize yapacağınız katkılardan dolayı mutluluk duyacağız. Siber Güvenlik Platformuna katılım ücretsiz olup, Online kayıt, sponsorluk dosyası ve diğer konular hakkında bilgi almak için Siber Güvenlik Platformu (www.siberguvenlikplatformu.org) web adresini ziyaret ediniz.
Platformumuzda görüşmek üzere..
Kamu Siber Güenlik Derneği Yönetim Kurulu

Ahmet Ercan TOPÇU
Yönetim Kurulu Başkanı

Siber Güvenlik Platformu
www.siberguvenlikplatformu.org

Etkinlik Tarihi:
22 – 23 Kasım 2017 09:00-18:00 saatleri arası

Etkinliğin Gerçekleştirileceği Yer:
TOBB ETÜ /Ankara(Konferans Salonu)

Katılım Şartları:
Platform, kayıt olan herkese açık ve ücretsizdir.
Kayıtlar http://www.siberguvenlikplatformu.eventbrite.com adresi kullanılarak yapılmaktadır.

Platform Katılım Hedef Kitlesi:
Bilişim teknolojileri ve Siber Güvenlik konularında çalışan uzmanlar, teknolojiyi geliştiren, güvenliği ve standartlaşmanın gereğine inanan bilişimciler, yazılım uzmanları, kamu ve özel sektör bilişim/siber güvenlik uzmanları, siber güvenlik uzmanlarına yönelik olmakla birlikte bilgi güvenliği ve alt dallarına meraklı herkes, kamu kurumlarından üst düzey yöneticiler ve teknoloji geliştirme birimlerinin temsilcileri, ticari kuruluşlar ve siber tehditlere karşı bilgilenmek isteyen herkes katılabilecektir.

Etkinlik
İki gün sürecek etkinlikte;

  • İlk gün toplantı salonunda sunumlar, panel, katılımcılara açık tartışmalar ve açık oturumlar ile bilgilendirme toplantıları ve fuaye alanında sponsor firmaların sunumlar ve canlı demolar gerçekleştirilecektir.
  • İkinci gün ise siber güvenlik ile ilgili eğitimler verilecektir.

Siber Güvenlik Alanında En iyi Doktora / Yüksek Lisans Tez Ödülü

KAMU SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ, ülkemizde siber güvenlik alanında nitelikli akademik çalışmaların gereğini ve önemini vurgulamak ve bu konuda çalışan genç akademisyenleri teşvik etmek amacıyla “Siber Güvenlik Doktora ve Yüksek Lisans Tez Ödülü” verecektir (ilki bu yıl verilecek ödülün önümüzdeki her yılda da verilmesi planlanmaktadır).

Bu ödül; siber güvenlik, uygulamalı kriptografi ve benzeri çalışma alanlarında doktorasını veya yüksek lisansını Türkiye’de bir üniversitede 2016 veya 2017 takvim yılı içinde tamamlamış ve bu çalışmasıyla siber güvenlik alanındaki temel sorunlardan birinin çözümüne katkıda bulunmuş kişi veya kişilere verilecektir. Öngörülen toplam ödül miktarı 5000 TL’dir ve seçilen bir veya birkaç kişi arasında paylaşılacaktır. Ödül alacaklar ayrıca tez konusuyla ilgili olarak sunum yapacak ve ödül sahiplerine birer plaket takdim edilecektir.

Ödül ve Başvuru ile ilgili diğer hususlar şunlardır:

1. Ekteki başvuru formu doldurularak ve formun eki olarak başvuru sahibinin doktora/yüksek lisans tezi ve özgeçmişi, tezden üretilen akademik yayın listesi ve bu yayınların birer kopyası eklenerek başvurular e-posta yolu ile 12 Kasım 2017 tarihine kadar info@kamusgd.org.tr adresine gönderilmelidir (Ayrıca basılı başvuru yapılması gerekmemektedir) (başvuruların tarafımıza ulaştığına dair teyit mesajı yine e-posta yolu ile adaylara bildirilecektir).

2. Tez ödülünü kazanan kişi veya kişilerin 22 Kasım 2017 tarihinde Ankara TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde yapılacak Siber Güvenlik Platformu VI etkinliğinde ödüle konu olan doktora tezi ile ilgili bir sunum yapmaları gerekecektir (Ulaşım giderleri Kamu Siber Güvenliği Derneği tarafından karşılanacaktır).

3. Ödül ile ilgili başvuru formu ve ilgili diğer belge ve bilgiler için Siber Güvenlik Platformu veya Kamu Siber Güvenlik Derneği (www.kamusgd.org.tr) web adresini ziyaret ediniz. (başvuru formu için lütfen tıklayınız..)

Not: Kayıt konusunda problem yaşayanlar veya kurum adına toplu katılım gerçekleştirmek isteyenler info@kamusgd.org.tr adresine e-posta gönderebilirler.

Düzenleyen Kuruluşlar:
Kamu Siber Güvenlik Derneği (http://www.kamusgd.org.tr)
TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (https://www.etu.edu.tr)